Sõbrad Daugavpilsi Tehnoloogilisest Lütseumist

Sellel nädalal võttis meie kool vastu külalisi Daugavpilsi Tehnoloogilisest Lütseumist Erasmus+ programmi  "Think and create with STEAM" projekti raames.
Visiidi eesmärk: Eesti energiasüsteemi uurimine. Õpilased täiendasid oma teadmisi energia saamise meetoditest, said teada ka seda, mis on keeruline olmeprügi ning kuidas seda töödelda. Nad nägid ka seda, kuidas toimub energia saamine olmeprügi põletamise teel, külastasid Iru elektrijaama. Said palju teada alternatiivsete energiaallikate arengust, kampaania Enefit Green tuuleparkidest ja päikesepatareidest. Uurisid, missugune on energiakulu inimese eluolus, said lugeda oma kalorite kulusid. Nad külastasid Energia avastuskeskust, kus nägid välgu teke allikaid ja palju füüsilisi katseid, mis on seotud energiaga. Koos meie õpilastega külastasid nad tunde, jutustasid oma koolist ja linnast.
 
Veetsime koos hästi aega!