Rändav bioklass TMRGs

23. mail 2018 „Rändav bioklass“ külastas meie kooli. Projekti "Rändav bioklass" eesmärgiks on tutvustada koolinoortele eluteadust ning suurendada nende huvi biotehnoloogia valdkonna vastu.

Bioklassis osalesid meie kooli 10.-12. klasside õpilased. Projekti eesmärgiks on populariseerida loodusteadust, tutvustades õpilastele tänapäevaseid DNA analüüsi meetodeid ja andes neile võimaluse töötada kaasaegse laboriaparatuuriga. Algul õpiti automaatpipetiga pipeteerima, millele järgnes võistlus, mille võitsid 10.klassist Anna Klimova ja Igor Sušitski. Seejärel tutvustati õpilastele DNA ehitust ja ülesandeid ning selgitati DNA koguse mõõtmise ja selle sadestamise põhimõtteid. Järgnes praktiline osa, kus DNA teatud piirkondi PCR-i (polümeraasse ahelreaktsiooni) käigus paljundati ja analüüsiti PCR-i tulemusi agaroos geelelektroforeesil, et selgitatada välja, kas uuritavas DNAs on HPV viirus või mitte.

33176563 1974051632667536_8841573534711939072_n

Tegu on koostööprojektiga Tartu Ülikooli ja Thermo Fisher Scientificu vahel, mida rahastab SA Archimedes projekti Teeme+ raames koos Euroopa Liidu (Euroopa Regionaalarengu Fond) toetustega.