Me leppisime kokku selles, et meie koolis kestab koolirahu!

news2020 09_002

Sellel aastal meie gümnaasium liitus „Koolirahu" programmiga ja iga õpilane pani oma allkirja, millega kinnitas, et ta on valmis antud lepingut järgima! Koolirahu kontseptsioon oli välja töötatud 1990.-te aastate lõpus soome õpilaste ja Mannerheimi Lastekaitseliidu poolt. Soome koolisüsteemis see leping on mitteametlik hariduse tugevdamise nurgakiviks.

Koolirahu see on leping, mille eesmärgiks on see, et kogu kooliperele oleks kool kohaks, kus tunnevad nad end nii füüsiliselt kui ka psühholoogiliselt ja sotsiaalselt turvaliselt: iga päev kogu aasta vältel.

Koolirahu tähendab, et:

Mittekedagi ei kiusata-ei ole ei psühhilist ega füüsilist vägivalda ei igapäevaelus ega internetis, ei koolis viibimise ajal ega peale tunde!

Keegi ei ole üksi- koos oleme tugevamad!

Iga koolipere liige tunneb end kollektiivi tähtsa osana-igaühel on olemas midagi, mis teeb ta eriliseks, see erilisus on hinnaline!

Vastavalt koolirahu lepingule igaüks koolis:

· märkab , kuulab ja väljendab tunnustust;

· tolerantne ja sõbralik;

· aktiivselt osaleb koolielus, armastab õppida ja õpetada;

väldib vägivalda ja mõnuaineid;

· annab oma panust selleks, et kool oleks ohutu ja meeldiv koht ning- mis on tähtis- tuleb kooli tervena, seega hoiab ennast ja teisi.

Järgime kokkuleppeid ning siis meie koolis toimib KOOLIRAHU!