„Liikudes ja süües tervemaks”

4.veebruaril 2015 toimus Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumis tervisefoorum, mis oli projekti „Liikudes ja süües tervemaks" tippüritus.

Foorumile olid kutsutud 1.-6.klasside esindajad, et rääkida sellest, mis toimus projekti raames 10.12.2014-04.02.2015, kuidas õpilastele meeldisid kõik planeeritud tegevused ja kui palju uut, huvitavat ja kasulikku said õpilased teada.

Projekti olid kaasatud nii õpilased, õpetajad kui ka lapsevanemad.

Selle aja jooksul oli koostatud „Meie kooli kokaraamat", mis oli üle antud koolisöökla töötajatele, sest sealt saavad nad leida neid retsepte, mis on õpilaste kodudes kasutuses ja mis on kindlasti tervislikud.

Veel toimus meie algkooli osas lemmikuks saanud „Moosipäev", kus algkooli lapsed tõid ema või vanaema tehtud moosi ning valisid parimad välja. Paljudes klassides oli see võimatu - nii head moosid olid! Traditsioonilistest moosidest oli kõige meelepärasem vaarikamoos, eksootilisimaks tunnistati rohelistest tomatitest moosi.

Projekti jooksul olid läbi viidud lõbusad vahetunnid, kehka minutid tundides, sai valmis 11.klassi õpilaste uurimistöö praktiline osa, 12.klassi õpilased mängulises vormis jutustasid väiksematele mustade käte haigustest. Tegevusse olid kaasatud ka kooli psühholoog ja meditsiinitöötaja, kes esinesid loengutega tervisepäeval. Oli veel palju muud huvitavat.

Eriliseks selle projekti teeb see, et projekti autoriks on 12.klassi õpilane Anastasija Guljakina ja tema klassikaaslased, kes otsustasid osaleda Tervise- ja Arengu Instituudi projektide konkursil TEIP ning said II koha.

Osalemine TAI konkurssides on meie koolis traditsiooniks saanud, see on juba 3.konkurss, kus me võidame auhinda ja võidetud raha eest saame projekti teoks teha. Traditsiooniline on ka see, et projekti tegevusse on kaasatud praktiliselt kõik kooli õpilased.

Sellised projektid aina rohkem leiavad pooldajaid nii õpetajate kui ka lastevanemate seas.

Suur tänu kõigile projektis osalejatele aktiivsuse, loovuse ja entusiasmi eest! Täname ka vanemaid, kes kaasa lõid. Aitäh, 12.klassi õpilased teie ilusa projekti eest! Edu teile iseseisvas elus!

Olga Ivanova,

eesti keele õpetaja

projekti juhendaja