“Kas järgmisel koolivaheajal on laager?”

Seda küsisid meie õpilased pärast sügisvaheaega, mis on juba möödas, kuid pärast seda on meeldivad mälestused.

Haridus- ja Teadusministeeriumi toel korraldas meie kool sügisvaheajal 3 laagri vahetust: kooli- ja väljasõidulaagerid. Meie kooli õpilastele oli osalemine täiesti tasuta ning meil on hea meel, et saime pakkuda nii toreda võimaluse kõikide klasside õpilastele. Laagrite üheks eesmärgiks: aidata lastel täita lünki õppimises, suhtlemises ja sotsiaalses arengus, kuna viimasel ajal on õpilased sageli kaugõppes.

Linnalaagris osalesid 1.-5. klassi lapsed. Nad õppisid vene ja inglise keelt täiesti uuest vaatenurgast – laagris said nad aru, et keeleõpe võib olla väga huvitav ja lõbus. Õpiti palju kunstist, meisterdati ise ebatavalistel meetoditel, laiendati silmaringi Kumu muuseumis. Õpilased tegid loodsuõpetuslikke eksperimente, õppisid kõike gaasi omaduste kohta. Katsed üllatasid ja rõõmustasid õpilasi. Saadi palju teada koerte elust ajaloomuuseumis. Nüüd suhtuvad nad meie väiksematesse vendadesse kindlasti tähelepanelikumalt ja hoolikamalt. Õpilased said Capoeira trennis täiesti uue kogemuse, paljudel tekkis kohe soov end kirja panna ja treeneri juures edasi treenida. Nii poisid kui ka tüdrukud said oma energiat välja visata nii jõusaalis treeningute ajal kui ka batuudikeskuses, kus neile tehti batuudihüppe treeningud.

Kõikide vahetuste jooksul osalesid lapsed psühholoogilistes mängudes, mis aitasid neil end avada, vabamaks ja julgemalt oma mõtteid väljendada – paljude laste jaoks oli see väga oluline ja väärtuslik.

Vanemad õpilased läksid kolmeks päevaks ööbimisega Kotka laagrisse! Ning hoolimata sellest, et oktoobri lõpus oli juba külm, oli laagris alati naerust, sõbralikest kallistustest ja süttivatest mängudest soe. Väljasõidulaagri eesmärk oli lapsi ühendada, õpetada suhtlema väljaspool kooliseinu, osata läbi rääkida, õppida empaatiat, üksteist aidata ja toetada. Vahetuse lõpuks lahkusid erinevate klasside õpilased tõeliste sõpradena, mis on ääretult väärtuslik. Mei õpilastele tegid erinevaid mänge meie koostööpartneri Tallinna Skautide Rühm Tiigrid noorsootöötajad ja Kotka laagri töötajad. Tutvumismängud, õuelaagrimängud, psühholoogilised mängud, loovülesanded, loodusega tutvumine, see ja palju muud ei lasknud lastel sugugi igavleda. Ütlematagi sellest, et laagripäevadel ei olnud neil võimalust mobiiltelefoni taga istuda ja mis kõige tähtsam laagri lõpuks ütlesid nad üksmeelselt, et neil pole isegi telefoni vaja, sest selgub, et ilma selleta on nii palju huvitavat! Meid rõõmustas see, et kõik ütlesid, et said endale uued sõbrad ja tahaks veel laagrisse minna! Ainus soov pikemaks ajaks. Meil on hea meel, et meie õpilased jäid rahule ja veetsid oma puhkuse kasulikult!