IMATEII konverentsil

28.jaanuaril projekti IMATEII (Innovative methods for implementing interdisciplinarity in career counseling)8.b klassi õpilased ning Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumi gümnaasiumi osa õpilased käisid rahvusvahelisel konverentsil

„Dissemination of Engineering Education at Schools and its Adjustment to Needs of Enterprises“ Tallinna Tehnikaülikoolis. Selle konverentsi eesmärgiks on tehnilise hariduse levitamine koolides ning selle adapteerimine ettevõtete vajadusteks. Peale läti, leedu ja eesti ettevõtjate esinemisi esinesid ettekandega ka meie gümnaasiumi füüsikaõpetaja Jekaterina Huseva ning 8.b klassi õpilane Artjom Ivanov. Tahaks mainida, et Jekaterina Huseva oma õpilastega osales ka varem projekti IMATEII üritustel ja tehniliste laborite töös , mille tulemusi sai näha täna TalTech ja Mektory laborites konverentsi teises osas.

news2019 15

Juba selle aasta kevadel Jekaterina Huseva juhendamisel esitavad oma uurimistööd 8.b klassi õpilased teemadel "Robot pole mänguasi", "Metallilooming", "Ettevaatust! Toit!", "Puud on maakera kaunistus", ja "3D trükk".

IMATEII konverentsil osalesid ka gümnaasiumi arendusjuht Aleksandra Munts-Avajõe, füüsikaõpetaja Larissa Likh ja keemia- ja tehnoloogiaõpetaja Irina Tšitšejeva. Meie kooli õpilased said väga hea stiimuli tulevase elukutse valikul STEM- hariduse (Science, technology, engineering, mathematics) saamiseks. Konverentsi lõppedes toimus ka loterii , mille võitjaks osutus meie gümnaasiumi 12.klassi õpilane Kristina Müürsepp, kes sai kingiks käekella Wooch, mis said valmis TalTechi programmis 3D printeril. Tasub mainida, et sellise kella omanikud on ka EV president ja EV peaminister.