Digikoristusnädal meie gümnaasiumis

Digikoristuspäevad ja ka nädalad on meil juba heaks traditsiooniks saanud. Saame aru, kui tähtis see on nii keskkonnale kui ka meile endile.

Võtsime ette enda digiseadmed  kodus ja koolis ning korrastsiame enda digielu, kustutades kõik ebavajaliku infomüra ja failid, mis kuhjudes digitaalseks prügiks on muutunud.

E-postkasti ummistavad listikirjad, sorteerimata sajad udused fotod ning eri kasutute teenuste kontod tarbivad kõik energiat läbi seadmete ja programmide, kus neid hoiustatakse ja liigutatakse. Kõik need väikesed igapäeva digiteod kuhjuvad aastatega aga meie planeeti mõjutavaks reaalseks CO2 jalajäljeks. Kui paljud nendest failidest, kirjadest, kontodest aga tegelikult meile vajalikud ja säilitamist väärt on? Peale heateo loodusele, muudame digikoristades oma elu turvalisemaks, vähendame infomüra ja võidame edaspidi aega, kuna leiame enda asju paremini üles. Liitusime ka üle-eestilise Telia Digikoristuspäevaga 27.jaanuaril. Et huvitavam oleks, korraldasime ka väikese võistluse, mille kohta räägib ka koostatud tabel!